Побачила світ монографія членкині редколегії нашого збірника Ірини Матяш у співавторстві з Анною Тертичною та Інною Манасієвою "Українсько-болгарські відносини: офіційна і культурна дипломатія (1918– 1944)"

09.07.2021

Побачила світ монографія членкині редколегії нашого збірника Ірини Матяш у співавторстві з Анною Тертичною та Інною Манасієвою: Українсько-болгарські відносини: офіційна і культурна дипломатія (1918-1944) / НАН України; Інститут історії України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, Фонд Президентів України; Комісія істориків України і Болгарії; Наукове товариство історії дипломатії та міжнародних відносин; Посольство України в Республіці Болгарія. Київ-Софія: Інститут історії України НАН України, 2021. 372 с.

У монографії на підставі широкого кола історичних джерел, насамперед архівної інформації, що міститься в документах, які зберігаються в українських та болгарських архівах, періодики, спогадів українських та болгарських дипломатів висвітлено передумови та процес формування двосторонніх відносин України і Болгарії в 1918-1944 рр., досліджено завдання і функції перших дипломатичних представництв Української Держави в Царстві Болгарія та Царства Болгарія в Українській Державі/УНР, з'ясовано особливості діяльності Івана Шишманова та Олександра Шульгина як перших очільників цих диппредставництв, проаналізовано процес формування пріоритетних напрямів у політичній на інформаційній діяльності дипломатичних представництв та роль осередків української еміграції у Болгарії у 1920-1940-х рр. у формуванні інструментів культурної дипломатії в українсько-болгарських відносинах.

Із повнотекстовою версією монографії можна ознайомитися на сайті Інституту історії України НАН України за посиланням:


Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно!