В історичному журналі “AETAS” (Угорщина) опубліковано інтерв’ю відповідального редактора нашого збірника наукових праць члена-кореспондента НАН України С.В.Віднянського

02.01.2022

Чому і як Ви стали істориком? Що собою являла історична наука в Україні за радянської доби, зокрема в 1970-1980-х роках, і як вона трансформувалася за роки незалежності, які нові виклики постали перед українськими істориками? Якою сьогодні є пріоритетна проблематика наукових досліджень в Інституті історії України НАН України, зокрема відділі історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України, у чому їх особливість, новизна і значення? Якими є результати співпраці українських та угорських істориків та проблеми й перспективи діяльності Комісії істориків України та Угорщини? Що відомо в Україні про угорську історіографію, якими є спільні й особливі риси розвитку історіографічного процесу в Україні та Угорщині?

Про це та інші актуальні проблеми розвитку історичної науки йдеться в розгорнутому інтерв'ю завідувача відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України, члена-кореспондента НАН України Степана Віднянського, опублікованому в історичному журналі "AETAS" (2021. №4. С.132-146), що видається в Угорщині. Також тут надруковано угорською мовою статтю С. Віднянського «Угорська революція 1956 року в українській історіографії та мемуаристиці» (С.147-153). 

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно!