З перших днів агресії РФ наші колеги – іноземні історики бажають Україні перемоги

19.03.2022

З перших днів підступної військової агресії РФ проти України наші колеги - історики сусідніх західноєвропейських держав - висловлюють підтримку й солідарність із героїчним українським народом і бажають Україні перемоги над агресором. Наприклад, уже 25 лютого 2022 р. Комітет словацького історичного товариства при Словацькій академії наук ухвалив публічну Заяву про військову агресію Росії проти України, яку надіслав нам співголова Комісії істориків Словаччини та України, зарубіжний член редколегії збірника наукових праць «Міжнародні зв'язки України: наукові пошуки і знахідки», що видається Інститутом історії України НАН України, Міхал Шмігель. Від ще одного члена редколегії збірника, польської професорки Дороти Міхалюк надійшла Заява Польського культурологічного товариства з глибокою солідарністю міжнародної академічної спільноти з українським народом і засудженням російського агресора. Висловили солідарність і  підтримку Україні також члени нашої редколегії білоруський професор Володимир Снапковський, словацькі історики Любіца Гарбульова та Мар'ян Гайдош. Активно коментує агресію РФ проти України та героїчний опір українців окупантам у ЗМІ Чеської Республіки член редколегії збірника, професор Карлового університету в Празі Ян Рихлік.

А ось остання новина на міжнародному науково-інформаційному фронті. У «Видавництві Лідове новини» у Празі підготовлене до друку друге, доповнене видання книги добре відомих у наукових колах істориків - Паула Р. Магочія, Яна Рихліка, Богдана Зілинського «Історія України» (перше видання побачило світ у 2015 р.). Нове видання доповнене окремим розділом про драматичні події в історії України у 2014-2022 рр. На особливу увагу заслуговує передмова до другого видання «Історії України», написана нашим колегою Яном Рихліком в умовах російсько-української війни і з урахуванням брехливих наративів Кремля про історію України, її державність і культуру. Вона, на нашу думку, настільки актуальна, науково й політично вагома, що вважаємо за необхідне ознайомити українського читача, насамперед істориків, з її перекладом із чеської мови повністю. 

Степан Віднянський, чл.-кор. НАН України, відповідальний редактор збірника "Міжнародні зв'язки України: наукові пошуки і знахідки" (переклад передмови українською мовою його ж)

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати