Побачила світ книга головного редактора нашого збірника наукових праць чл.-кор. НАН України Степана Віднянського та члена редколегії д.і.н. Андрія Мартинова

03.07.2023

Побачила світ книга члена-кореспондента НАН України Степана Віднянського та доктора історичних наук Андрія Мартинова «Російсько-українська війна та міжнародне співтовариство: монографія». К.: Інститут історії України НАН України, 2023. 264 с.

У монографії проаналізовано динаміку змін політики європейських, пів­нічно- та південно-американських, азійських та африканських країн щодо ро­сійсько-української війни 2014-2023 років. Показано, як трансформувалась політика держав «старої» і «нової» Європи щодо спочатку «гібридної» війни, а згодом і широкомасштабної агресії Росії проти України з використанням усіх конвенційних видів зброї. Висвітлено динаміку політики Сполучених Штатів Америки і Канади щодо війни Росії проти України. Розглянуто особливості ставлення Китаю, Індії, Аргентини, Бразилії, Південно-Африканської Респуб­ліки та деяких інших країн Африки, Азії та Південної Америки щодо цієї війни в центрі Європи. З'ясовано причини і наслідки політики «нейтралітету» окре­мих країн щодо збройної агресії РФ проти України. Досліджено еволюцію полі­тики ЄС, НАТО, ОБСЄ, ООН щодо російсько-української війни та діяльність української дипломатії із захисту суверенітету й територіальної цілісності України. Надані рекомендації щодо удосконалення української дипломатії миру та міжнародної безпеки і приборкання російської збройної агресії, яка є загрозою для всього демократичного світу.

У передмові до монографії відповідальний редактор, академік Валерій Смолій зазначає: «Без сумніву, ця праця цікава як своєрідна «фотографічна фіксація» диспозиції міжнародного співтовариства – як окремих держав світу та їх громадськості, так і впливових міжнародних організацій – щодо війни Росії проти України. Автори її не обмежилися простою констатацією фактів ресурсно-військової, технологічної або ж гуманітарної підтримки українців західними партнерами, а спробували показати, як складно щодо розпочатої 2014 р. російсько-української війни визначаються країни за ареалом ліберальних демократій... Загалом праця пропонує авторську версію поточної історії міжнародних відносин, в яких Україна стала безсумнівним суб'єктом, що відіграє важливу роль у формуванні нової пост-воєнної системи міжнародних відносин не лише в європейському, а й глобальному вимірах, в чому і полягає її безсумнівна історіографічна цінність».

Для фахівців-міжнародників та широкого кола читачів, усіх, хто цікавиться сучасними міжнародними відносинами та місцем і роллю України в їх трансформації в умовах російсько-української війни 2014-2023 років.

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати