Вийшла з друку колективна монографія, співавтором якої є головний редактор нашого збірника наукових праць Степан Віднянський
У рамках реалізації міжнародного наукового проєкту ЕРАЗМУС+ «Транскарпатський центр Жана Моне з дослідження європейських стратегій розвитку Ужгородського національного університету» вийшла з друку колективна монографія, співавтором якої є головний редактор нашого збірника наукових праць, завідувач відділу історії міжнародних відносин і зовнішньої політики України Інституту історії України НАН України, д.і.н., проф., чл.-кор. НАН України Степан Віднянський:
«Європейська та євроатлантична інтеграція України: стан і перспективи реалізації (2014-2022 рр.): монографія». Ужгород: ДВНЗ «УжНУ», 2022. 284 с. (Автори - Артьомов Іван Володимирович, Віднянський Степан Васильович, Тодоров І́гор Ярославович, Токар Петро Васильович).
У монографії, що цілком відповідає вимогам часу й суспільним запитам, узагальнено результати наукових досліджень колективу авторів щодо результативності євроінтеграційного поступу України за 2014-2022 рр. в умовах російсько-української війни. Зокрема, на широкій і новітній джерельній базі розкриваються місце й роль України в сучасному геополітичному просторі, що динамічно трансформується, позитивна еволюція багатоманітних взаємовідносин України з Європейським Союзом та окремими його державами-членами, тернистий, але безальтернативний шлях України до євроатлантичної спільноти та нові виклики - міграційні, демографічні й інші у складному й суперечливому процесі європейської та євроатлантичної інтеграції. Багатий і оригінальний конкретно-історичний матеріал, який зібрано, проаналізовано й узагальнено в книзі, дасть змогу читачеві глибше з'ясувати історичний досвід створення та діяльності ЄС і НАТО, усвідомити основні передумови, етапи, проблеми й перспективи співпраці України з цими могутніми й авторитетними міжнародними організаціями, зокрема вплив підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом (2014) і набуття нашою державою офіційного статусу кандидата на вступ до ЄС (2022) на стратегію й перебіг українських реформ, процес модернізації та європеїзації України загалом, а також значення співпраці й допомоги з боку країн НАТО в героїчному спротиві Збройних Сил України та українського народу російській агресії.
З повнотекстовою версією монографії можна ознайомитися за посиланням: https://eurodev.uzhnu.edu.ua/images/files/Mono.pdf